• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору

08 листопада 2022

⁉️Відповідаємо на звернення громадян

Головне управління Держпродспоживслужбив Запорізькій області

❓При розрахунку за товар на касі, споживач звернув увагу, що у чекові вартість товару відрізняється від вартості, яка була вказана на ціннику. Чи має право споживач відмовитись від покупки або придбати товар за вказаною на ціннику ціною?

❗️Частиною першою статті 15 Закону України «Про захист прав споживачів» (далі – Закон) передбачено право споживача на отримання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору.                                                                                                  ▶️Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги) і повинна містити, в тому числі, ➡️ дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції.
↪️Продавець (виконавець), який реалізує продукцію, повинен обов'язково зазначати ціну кожної одиниці такої продукції або однієї категорії продукції та ціну однієї стандартної одиниці цієї продукції. Написи щодо ціни реалізації продукції мають бути чіткими і простими для розуміння. 
☑️Відповідно до частини восьмої статті 18 Закону України «Про захист прав споживачів» нечіткі або двозначні положення договорів із споживачами тлумачаться на користь споживача.
‼️Отже, при виникненні відповідних ситуацій  при розрахунку за товар, споживач має право  відмовитись від покупки або придбати товар за вказаною на ціннику ціною.  Для цього, йому необхідно, насамперед,   звернутися до адміністрації  магазину.
⁉️У разі,  якщо питання не вирішується, споживач має право звернутися із відповідною заявою про порушення своїх прав до Держпродспоживслужби або до суду. Для цього йому необхідно зібрати докази порушення прав: сфотографувати цінник і зберегти чек.